Nowy wymiar analiz sprzedażowych z wykorzystaniem narzędzia PowerPivot

Wojciech Próchnicki Szef Sprzedaży 26/2016 nr 26/2016 z dnia 2016-05-01
SS26_60.jpg

PowerPivot to dodatek Excela, w którym można wykonywać różnego rodzaju operacje i przekształcenia na tabelach. W niniejszym artykule wyjaśniono, jak przygotować raport w postaci tabeli przestawnej z polem obliczeniowym na podstawie danych z wielu tabel.

Zaawansowane analizy sprzedażowe często trzeba przeprowadzać na podstawie ogromnych zbiorów danych umieszczonych w bazie, np. Access. Jeżeli firma posiada system typu BI, za pomocą którego można się łączyć z takimi bazami i konfigurować potrzebne zestawienia, bez problemu może tworzyć dynamiczne raporty, umożliwiające bieżącą aktualizację danych. Jeżeli natomiast nie ma takiego narzędzia, to, niestety, przeklejanie danych do Excela i ich obróbka w nim jest bardzo praco- i czasochłonna. W przypadku zmiany danych w źródłowej bazie całą czynność trzeba, niestety, wykonać od początku. W celu utworzenia automatycznie odświeżającego się raportu z zewnętrznej bazy danych można zastosować dodatek Excela, jakim jest PowerPivot.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywny abonament przejdź do LOGOWANIA. Aby dobrać najkorzystniejszy plan abonamentowy przejdź do ZAMÓWIENIA ABONAMENTU.

Zaloguj Zamów abonament

    Źródło: Szef Sprzedaży 26/2016

Drukuj

Zobacz również

Filtruj artykuły wg.