Finanse i Controlling Wydanie 10/2010 - Odpowiedzialność CFO kontra zarząd
Wydanie 10/2010

Finanse i Controlling

Temat numeru: Odpowiedzialność CFO kontra zarząd

W prasie czy Internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat odpowiedzialności członków zarządu oraz dyrektorów finansowych, ale najczęściej w kontekście Kodeksu spółek handlowych lub prawa podatkowego. W artykule „Odpowiedzialność CFO wobec zarządu czy na odwrót” autorka – członek prestiżowego stowarzyszenia ACCA – udowadnia, że w kwestii raportowania finansowego większa odpowiedzialność spoczywa na zarządzie niż na dyrektorze finansowym.

Ponadto, jak co miesiąc, zachęcam Państwa do zapoznania się z dwoma wywiadami. Tym razem dyskutujemy z Andrzejem S. Nartowskim – Prezesem Polskiego Instytutu Dyrektorów oraz Barbarą Bartkiewicz- Niedzielską – Dyrektorem ds. Controllingu w Grupie Lotos S.A. Naszych ekspertów pytamy o: zasady corporate governance, źródła finansowania Programu 10+ w Grupie Lotos, optymalne usytuowanie komórki controllingu w firmie oraz o wyzwania i codzienne problemy polskich finansistów.

Zachęcam także Państwa do cyklu artykułów dotyczących umiejscowienia ośrodka decyzyjnego w strukturach firmy oraz relacji CFO z zarządem spółki

W numerze kontynuujemy także opisy studiów przypadków m.in. w zakresie zmian w MSSF dotyczących wyceny rezerw, ustalania aportu przedsiębiorstwa, zapisów w umowach leasingowych oraz alokacji kosztów pośrednich i ich efektów podatkowych.

Ponieważ rosnąca rola zarządzania finansami w spółkach powoduje, że presja na osoby odpowiedzialne ciągle rośnie, mam nadzieję, że czasopismo dostarczy Państwu ciekawych, ale co najważniejsze, przydatnych tematów, opisów strategii finansowych pomocnych w podejmowaniu trudnych, codziennych decyzji.

Wspólnie z gronem naszych wybitnych autorów zachęcam Państwa do lektury.

W tym wydaniu:

Wybierz abonament już od 100 zł miesięcznie Pokaż abonament
Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań Wybieram

Abonament już od 100 zł miesięcznie

Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

WYBIERAM

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM